Başkanın Mesajı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB) tarafından 2007’de kurulan kadın girişimciler kurulları 81 ilimizde faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurul üyeleri kendi iş sahalarında lider olan iş kadınları yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenlerden, sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ya da kuruluşu temsilcilerinden oluşan bir yapıdır. Onursal Başkanımız TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’dur. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulumuzun 6.405 üyesi mevcuttur. Genç Girişimcilerimizle birlikte yaklaşık 15.000 girişimciden oluşan kurullarımız en geniş ağı oluşturmaktadır. İzmir oluşumumuz,İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Işınsu Kestelli’nin koordinatörlüğünde çalışmalarını yürütmektedir. Çalışma sahalarında başarılarını kanıtlamış kadın icra kurulu üyelerimiz tarafından girişimcilik konusunda çeşitli çalışma ve eğitimlere devam edilmektedir. Üyelerimizle işbirliği içinde çeşitli girişimcilik çalışmalarına imza atmaktayız.

 

Hedefimiz bulunduğumuz ilde tüm kadınlarımızı,  çalışma hayatının içine alabilmek, onları birey olarak yüreklendirmek ve güçlendirmektir. Bu çalışmalardaki amacımız rol model olarak, “Bende varım, bende yapabilirim” fikrinin öncülüğünü benimsetmektir.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, Ulusal ve Uluslararası boyuttaki kadın girişimcilik çalışmalarına katılım sağlayan kurulumuz 2012 yılında Liverpool’da gerçekleştirilen çalışmaları ile Global Girişimcilik Kongresinde yılın ülkesi ödülünü almıştır.

İcra kurulumuzun etkinlikleri ve bize katılımınızı Kadın Girişimci web portalını takip ederek yapabilirsiniz. Kadın olarak, ülkemize çok büyük katkısı olacağına inanan her kadına kapımız açıktır. Yalnız olmadığınıza inanmanız gerekmektedir. Bizlere bu yolda başarı daha çok kadına ulaşarak onlara dokunarak gelecektir. “Ticarete bereket, biz kadınlarla gelecektir” diyerek benimle birlikte yola çıkmış her kardeşime teşekkürlerimi sunarım.

Aysel ÖZTEZEL

TOBB Kadın Girişimciler

İzmir İcra Kurulu Başkanı