Lise Öğrencileri, Kurdukları ve Yönettikleri

Değerli TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Üyemiz,

Türkiye Finali İzmir’de gerçekleştirilecek, “Genç Başarı-Şirket Programı” nı İzmir Ticaret Borsası Koordinatörlüğünde, TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu  olarak bu yıl da destekleyeceğiz. Türkiye ile birlikte Dünya’da 123 ülkede -lise düzeyinde- uygulanan “Genç Başarı-Şirket Programı” Junior Achievement – Company Program) gençlerimizi iş dünyası ile buluşturuyor, onları iş hayatına hazırlıyor. Genç Başarı Vakfı Liseli gençlerin kendi mini şirketlerini kurma ve işletme deneyimini yaşadıkları Şirket Programı hazırlıyor.

14-18 yaş arası lise öğrencilerine yönelik olarak uygulanmakta olan, gençlerin Girişimcilik, İstihdam Edilebilirlik ve Finansal Okur Yazarlık alanında gelişimlerini sağlayan ve onları iş yaşamına hazırlayan ‘Şirket Programı’nda İş Dünyası Gönüllüleri mentor olarak iş deneyimlerini öğrencilerle/kursiyerlerle paylaşmalarıdır. Program kapsamında, öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde “Genç Başarı Şirketleri” kuracaklardır. Öğrencilere bu çalışmada mentörlük yapacak, bilgi ve deneyimlerini paylaşarak öğrencilerin kişisel gelişimlerine ve şirketlerinin başarılarına katkıda bulunacak “İş Dünyası Gönüllüleri” mentörlük yapacaklardır.

10 Ocak 2019 tarihinde “İzmir Ticaret Borsası’nda 15:00 - 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek “Gönüllü Mentör Eğitimi”’ne katılarak, 2018- 2019 Eğitim Öğretim dönemi içinde en az 6 Şirket toplantısına katılmak ve Şirket çalışmalarında öğrenciye mentörlük yapmak isteyen üyemizin
Şuradaki adresden formu doldurabilir ya da info@gencbasari.org adresine mail atarak programa dahil olabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,