TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Yeni Başkanını Seçti

31.10.2023
  •  A 
TOBB İZMİR KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU (KGK) YENİ BAŞKANINI SEÇTİ
 
Koordinatörlüğü İzmir Ticaret Borsası tarafından yürütülen TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu (KGK), yeni başkanını seçti. Kurulun 19 kişiden oluşan İcra Komitesi üyelerinin tamamının katıldığı ve koordinatör borsa İzmir Ticaret Borsası'nda (İTB) 30 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilen seçimde, Deniz Celep başkanlığa seçildi. Başkan Yardımcısı ise Ayhan Seyfeli oldu.
 
İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, kadın istihdamını artırmaya yönelik proje ve programların önemine dikkati çekerek, özellikle kadın girişimciliği konusunda kamu, sivil toplum ve özel sektör kuruluşları tarafından yürütülen projelerde ciddi artışlar olduğunu söyledi. Kestelli; "Ancak asıl önemli olan, bu program ve projelerin sürekliliğinin sağlanarak, bütünlükçü bir bakışla devam ettirilmesi ve toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenmesinin sağlanmasıdır. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun önderliğinde hayata geçen Kadın Girişimciler Kurullarının da girişimcilik hayatına ilk adımlarını atacak kadınlara öncülük ederek, yol göstererek, iş hayatına daha fazla katılımlarını sağlayan projeler üreterek çok ciddi bir boşluğu doldurduğu yadsınamaz bir gerçek. Uzun yıllardır koordinatörlüğünü yürüttüğümüz İzmir Kadın Girişimciler Kurulumuz da bu hedef doğrultusunda oldukça başarılı projelere imza attı" dedi.
 
Konuşmasının son bölümünde, geçmiş dönem İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel ve Kurul üyelerinin görev süreleri boyunca kadınlar arasında girişimciliğin yaygınlaştırılması için birçok başarılı proje ve çalışmaya imza atıldığını belirten Işınsu Kestelli, Aysel Öztezel başkanlığındaki ekibe teşekkürlerini sundu ve yeni dönem İcra Kurulu Üyeleri ile Başkan Deniz Celep'i kutlayarak, "Yeni dönemde TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu çatısı altında tüm üyelerimizin daha etkin ve aktif rol aldığı şekilde çalışmaların yürütülmesini, İzmir ve tüm Türkiye'de model oluşturacak projelerin hayata geçirilmesini ümit ederek, hem koordinatör Borsa Başkanı, hem de bir kadın olarak her zamanki gibi tüm gücümle desteğe hazır olduğumu vurgulamak istiyorum" diye konuştu.
 
TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına seçilen Deniz Celep, bu onurlu görevi takdir ettikleri için tüm İcra Kurulu üyelerine teşekkür ederek, “İnanıyorum ve diliyorum ki projelerimizin konuşulacağı, örnek gösterilecek işleri hep birlikte gerçekleştireceğiz.  Sayın Işınsu Kestelli Başkanımızın da destekleriyle İzmir Kadın Girişimciler Kurulu olarak birçok ulusal ve uluslararası projeyi gerçekleştirme şansı yakalayacağız. Bu vesile ile önceki dönemlerde görev yapmış Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanlarımıza ve üyelerine de emekleri nedeni ile teşekkür ediyorum" dedi.
 
TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu’nda, yeni dönemde İTB adına doğal üye statüsünde İTB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Zincircioğlu ve Genel Sekreter Dr. Erçin Güdücü yer alacak.
 
İTB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Zincircioğlu, "İzmir'de kadın girişimciliğinin gelişimine önemli katkılar sağlayacak bu oluşumda, bir erkek olarak görev almak, katkı sağlamak oldukça mutluluk verici. Toplumumuzun yarısını oluşturan kadınların girişimcilik gücü geliştirildikçe ve potansiyelleri açığa çıkarıldıkça ülkemizi bir üst gelişmişlik seviyesine taşıyacaklarına inanıyoruz. Bu nedenle, bu konu bana göre sadece kadınların konusu değil toplumsal bir konudur ve stratejik öneme sahiptir" dedi.
 
TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu şu isimlerden oluştu:
 
  • TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Yeni Başkanını Seçti